Ми помітили, що ви зараз відвідуєте сайт у Великій Британії. Бажаєте відвідати наш основний сайт?

Типи форм-факторів SSD-накопичувачів

Типи форм-факторів SSD-накопичувачів

Зображення SSD-накопичувача із контурними лініями

Шукаєте новий SSD-накопичувач, щоби покращити швидкість роботи системи? Але як вибрати? Частково рішення залежить від типу роз’єму, наявного в системі та підтримуваного ним форм-фактору – розміру та форми SSD-накопичувача. Накопичувач також може мати інтерфейс або SATA, або NVMe (з використанням шини PCIe).

Протягом останніх років інтерфейс SATA був більш поширеним; однак NVMe був розроблений спеціально для SSD-накопичувачів – на відміну від SATA, що розроблявся для жорстких дисків та був адаптований для SSD. SSD-накопичувачі NVMe можуть мати різні форм-фактори, що робить їх універсальним вибором для багатьох видів сховищ, від серверів до флеш-сховищ. NVMe швидко набирає популярність та стає стандартним інтерфейсом будь-яких пристроїв – від новинок серед геймерських консолей, ноутбуків та комп’ютерів для звичайних користувачів до серверів у найпотужніших ЦОДах.

SSD-накопичувачі Kingston в різних форм-факторах

Форм-фактори SSD-накопичувачів: 2.5”, M.2, mSATA та U.2.

2.5”
При виборі SSD-накопичувача в першу чергу необхідно визначитися із типом форм-фактору. Існує низка форм та розмірів SSD-накопичувачів. Наприклад, 2.5” є найпоширенішим типом SSD-накопичувачів, що підійде для більшості ноутбуків та настільних ПК. За формою він подібний до традиційних жорстких дисків та підключається кабелем SATA, тому буде звичним для багатьох користувачів.

M.2
Ще один вид форм-фактору, M.2, вже став стандартним типом сховища для тонких ноутбуків. Його крихітний форм-фактор часто порівнюють із пластинкою жувальної гумки і в багатьох випадках його можна легко встановити просто на материнську плату. Він представлений в різних варіантах довжини, що підійдуть для різних варіантів ємності SSD-накопичувачів; чим довший накопичувач, тим більше чіпів флеш-пам'яті можна на ньому встановити – і, відповідно, досягти більшої ємності.

mSATA
mSATA (або mini-SATA) – це менша версія повнорозмірного SSD-накопичувача з інтерфейсом SATA. Він має компактний форм-фактор, подібний до М.2, але не взаємозамінний з ним. Накопичувачі M.2 можуть мати інтерфейс як SATA, так і PCIe, в той час як mSATA бувають лише з SATA інтерфейсом. Цей форм-фактор призначений для малогабаритних систем, в яких внутрішній простір доволі обмежений.

U.2
І, нарешті, U.2 – що виглядає як 2.5”, але може бути дещо товстішим. Тут використовується інший тип роз’єму, а дані передаються через інтерфейс PCIe. Технологія U.2 зазвичай використовується для високотехнологічних робочих станцій, серверів та задач корпоративного рівня, для яких необхідна більша ємність. Вона забезпечує можливість роботи за вищої температури навколишнього середовища та краще розподіляє тепло, аніж M.2.

Роз’єм М.2, крупний план

Інтерфейси: SATA чи NVMe?

Комунікаційний інтерфейс призначений для забезпечення передачі даних. Він доступний у двох варіантах: SATA та PCIe NVMe. Інтерфейс SATA є більш бюджетним, більш поширеним та забезпечує хорошу продуктивність для стандартних програмних застосунків. PCIe є стандартним інтерфейсом для протоколу NVMe, та забезпечує швидкість від трьох до десяти разів більшу за SATA. Більшість високотехнологічних SSD-накопичувачів M.2, випущених за останні декілька років, підтримують інтерфейс NVMe (однак не всі M.2 SSD використовують NVMe; деякі з них працюють по SATA). Інтерфейс NVMe набагато швидший за SATA, та оскільки він забезпечує більшу пропускну здатність, це підвищує швидкодію при роботі з важкими програмними застосунками. Якщо поточна робота передбачає такі значні навантаження, як обробка відео та передача файлів великого розміру, варто зупинитися на NVMe SSD-накопичувачах.

Тепер, коли ми розібралися у відмінностях між різними форм-факторами SSD-накопичувачів та їхніми інтерфейсами, зробити вибір буде просто. При купівлі накопичувача пам’ятайте характеристики пристрою, який ви модернізуєте. Ноутбук, настільний ПК або сервер – модернізація за допомогою SSD-накопичувача буде помітно ефективнішою, аніж використання традиційного жорсткого диска. Такі накопичувачі є швидшими, компактнішими, ефективніше розподіляють тепло та захищені від впливу навколишнього середовища та у разі випадкового падіння. Радимо ознайомитися із інструкцією виробника материнської плати/системи на предмет визначення того, який варіант форм-фактора буде оптимальним для вашого пристрою.

#KingstonIsWithYou

Пов’язані відео

Пов’язані публікації