В якийсь момент ви можете зіткнутися зі значним уповільненням роботи вашого комп’ютера чи ноутбука. Але не поспішайте купувати новий пристрій. Можливо, варто пошукати інші способи підвищити продуктивність ПК.
Збільшення обсягу пам’яті та ємності сховища даних — це чудові способи вдихнути нове життя у ваш комп’ютер. Проте рішення щодо модернізації пам’яті чи сховища даних залежить від проблем, з якими стикається комп’ютер, і переваг у продуктивності, яких ви хочете отримати. У цій статті ми розглянемо кілька прикладів, коли слід модернізувати пам’ять і сховище даних, і чому це покращить продуктивність ПК.
У чому відмінність між пам’яттю та сховищем даних?
Терміни «пам’ять» і «сховище даних» нерідко плутають одне з одним, хоча вони виконують зовсім різні функції в комп’ютері, по-різному впливаючи на продуктивність ПК. Щоб розуміти, який із компонентів варто модернізувати, важливо розуміти відмінності між ними.
Оперативна пам’ять (RAM), також відома як пам’ять із довільним доступом, – це компонент, який виконує постійне опрацювання інформації. Комп’ютер використовує пам’ять для всіх поточних операцій, наприклад для роботи із застосунками, редагування текстових документів або відкриття електронної пошти. Однак доступ до інформації в пам’яті комп’ютера можливий тільки на короткостроковій основі. Після вимкнення комп’ютера дані будуть втрачені, якщо їх не зберегти в сховищі даних.
Сховище даних – це жорсткий диск або твердотільний накопичувач, на якому можуть необмежено зберігатися будь-які записані дані. Сховище даних використовується для зберігання операційної системи, застосунків і будь-яких даних, завантажених під час використання комп’ютера. Ця інформація доступна на довгостроковій основі, і її не буде видалено після вимкнення комп’ютера. Докладніше про відмінності між оперативною пам’яттю та сховищем даних.