Obsługa nowego oprogramowania i infrastruktury biznesowej
Zwiększa się nie tylko ruch internetowy, ale także wykorzystanie oprogramowania do pracy zespołowej w firmach. Ponieważ coraz więcej firm dostosowuje się do pracy zdalnej, nastąpił wzrost liczby usług przechowywania danych w chmurze oraz usług telekonferencyjnych. Centra danych biorą pod uwagę ten wzrost, a niektóre nawet pomagają firmom w zaspokojeniu ich zapotrzebowania na dostęp do danych.
Aplikacje i oprogramowanie do pracy zespołowej, takie jak Microsoft Teams czy Zoom, odnotowały ogromny wzrost liczby pobrań – sięgający 90% w porównaniu ze średnią liczbą pobrań tygodniowo w okresie przed pandemią COVID-19. W odpowiedzi na wymagania biznesowe i potrzeby firm tacy dostawcy, jak Microsoft, Google i Zoom, oferują niektóre ze swoich usług bezpłatnie.
Platformy i oprogramowanie do pracy zespołowej od lat stymulują rozwój usług w chmurze, które stają się ważniejsze niż kiedykolwiek dotąd. Przetwarzanie i przechowywanie danych w chmurze umożliwia wymianę danych, gdy organizacje uruchamiają aplikacje do codziennego użytku, korzystając z wielu różnych platform. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu centrów usług w chmurze.
Pandemia pokazała, jak ogromne znaczenie ma łączność sieciowa, a plany awaryjne przedsiębiorstw dotyczące pracy zdalnej nie są już potencjalnym rozwiązaniem, lecz koniecznością. W miarę rozwoju firm centra danych będą nadal się rozwijać i dostosowywać, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na usługi łączności sieciowej. Przyszłe trendy wskazują na większe wykorzystanie możliwości chmury, ponieważ firmy zmieniają swoje modele, aby uwzględnić w nich bardziej elastyczne możliwości pracy zdalnej.