Чи мають нинішні геймери потребу в SSD-накопичувачах? Геймери, які хочуть довести продуктивність своїх комп’ютерів до максимуму, все частіше застосовують SSD-накопичувачі – жорсткі диски преміум-класу (які з технічної точки зору не є жорсткими дисками). Жорсткі диски (HDD) є традиційними магнітними носіями даних, що використовуються із середини 1950-х років.
Твердотільні накопичувачі часто називають SSD-дисками (хоча в цій назві і так міститься літера «d», drive). Це є поширеною граматичною помилкою, яка трапляється у абревіатурах (приклад: англ. «ATM machine» або «CPU unit»). Але не будемо приділяти забагато уваги цьому тривіальному питанню, а краще поговоримо про те, що являють собою SSD-накопичувачі і як вони можуть стати у пригоді геймерам.
По-перше, почнемо з азів. Наприкінці 2000-х почала зростати популярність SSD як сховищ даних. Наразі вони вважаються преміум-альтернативою колись, здавалося б, незамінним жорстким дискам (HDD). І не без підстав. Сьогодні ми бачимо, що SSD-накопичувачі використовуються як на комп’ютерах, так і на ігрових приставках.
На відміну від жорстких дисків, в SSD-накопичувачах дані зберігаються на флеш-пам’яті та доступ до них здійснюється чисто електронним шляхом. Іншими словами – на відміну від жорстких дисків твердотільні накопичувачі не мають механічних рухомих елементів. Саме через відсутність рухомих компонентів SSD-накопичувачі є дуже стабільними і краще переносять падіння, механічний вплив та поточне зношування. Це означає, що вони є більш надійними та несуть нижчий ризик втрати даних.
SSD-накопичувачі в 35-100 разів швидші за жорсткі диски. А що це означає для геймерів? «Машину», яка просто літає завдяки меншому часу завантаження і перенесення даних та більшій пропускній здатності. Це також означає, що SSD-накопичувачі можуть обробляти дані із надвисокою швидкістю, що є дуже актуальним у сучасному геймерському світі. Microsoft випускає DirectStorage API для Windows, і це в перспективі може ще більше зменшити час завантаження даних.