Ми помітили, що ви зараз відвідуєте сайт у Великій Британії. Бажаєте відвідати наш основний сайт?

Гейминг: скільки пам'яті потрібно?

Крупний план: рука, що тримає модуль пам'яті Kingston FURY Beast DDR5 RGB над столом з охолоджувальними вентиляторами

У світі ігор продуктивність вирішує все, і наявність достатнього обсягу пам'яті є запорукою плавного та швидкого відгуку системи.

Занурюєтеся ви у найновіші AAA-тайтли або працюєте з декількома програмами одночасно — достатній обсяг оперативної пам'яті не лише покращує ефективність гри, але й підтримує багатозадачність та забезпечує готовність системи до більш ресурсоємних ігор у майбутньому.

Із сучасними ігровими движками та зростаючими вимогами до фонових програм 32 ГБ стає мінімальним рекомендованим обсягом пам'яті для максимального задоволення від ігор на ПК.

Що таке оперативна пам'ять?

Пам'ять, або оперативна пам'ять (Random Access Memory, RAM)— це короткочасна пам'ять комп'ютера з швидким доступом, яка тимчасово зберігає дані між процесором та довгостроковими сховищами, такими як твердотільні накопичувачі (SSD) та жорсткі диски (HDD), де інформація зберігається постійно.

Оперативна пам'ять забезпечує комп'ютеру швидкий доступ до даних та їх обробку для запуску програм та виконання завдань — це особливо актуально для ігрових ПК, які вимагають швидкої та плавної роботи для оптимального ігрового досвіду.

Як працює оперативна пам'ять?

Коли ви запускаєте гру на комп'ютері, всі необхідні дані, до яких комп'ютеру потрібно звертатися під час гри, завантажуються в оперативну пам'ять для швидкого доступу. Без цього вашій системі довелося б постійно витягувати інформацію з твердотільного накопичувача або жорсткого диска, що зробило би комп'ютер настільки повільним, що він став би непридатним для використання.

Якщо комп'ютер гальмує та повільно реагує під час гри, це може бути ознакою потреби у збільшенні обсягу пам'яті.

Будь-якому геймеру, який хоче отримати кращий ігровий досвід, рекомендується мати більше оперативної пам'яті, аніж мінімально необхідно для ігри. Додаткова оперативна пам'ять зменшує постійні обміни даними зі сховищем, що забезпечує швидший відгук ігор та програм.

Чи забезпечить додаткова оперативна пам'ять кращу продуктивність гри?

Обсяг оперативної пам'яті, необхідний для ігор, залежить від конкретної гри, в яку ви граєте, оскільки вимоги до пам'яті відрізняються для кожного тайтлу та формату гри. Тому важливо ознайомитись із мінімальними та рекомендованими вимогами до системи від розробників конкретних ігор.

Оскільки сучасні ігри стають дедалі вимогливішими, часи, коли 16 ГБ оперативної пам'яті було достатньо для ігор, добігають кінця. Завдяки великим відкритим світам, розвиненому штучному інтелекту та складним движкам, сучасні ААА-тайтли змушують обладнання працювати на межі. Якщо ви серйозно займаєтеся іграми, наявність мінімум 32 ГБ оперативної пам'яті стає обов'язковою — не лише для кращої продуктивності, але й для більш плавної гри в цілому.

Однак дотримання мінімальних вимог не гарантує оптимальної продуктивності. Навіть за наявності 32 ГБ оперативної пам'яті в деяких іграх може спостерігатися падіння частоти кадрів або загальна низька продуктивність. Розробники ігор зазвичай вказують об'єм пам'яті у списку «рекомендованих вимог», а деякі з них можуть навіть вказувати «високий» або «надвисокий» обсяг пам'яті.

Також важливо перевіряти можливості апгрейду комп'ютера. Більшість ПК й ноутбуків використовують модулі оперативної пам'яті, встановлені однаковими парами, та мають два або чотири слоти для пам'яті. Тому для досягнення максимальної продуктивності обирайте сумісні модулі пам’яті у вигляді набору або комплекту.

Кадр через плече: юнак грає в стрілялку на комп'ютері у напівтемній кімнаті

Наскільки важливо мати 32 ГБ пам'яті для сучасних комп'ютерних ігор?

З плином часу ігри стають все більш вимогливими до продуктивності ПК. Щоб отримати максимум від нових релізів, потрібно мати відповідне апаратне забезпечення, і велике значення в цьому відіграє оперативна пам'ять.

Хоча багато з цих ігор доступні на консолях, ігрові ПК дозволяють нам розширити межі ігор. Саме тут 32 ГБ оперативної пам'яті можуть зіграти вирішальну роль.

Сучасні ігри можуть виснажувати апаратні ресурси; прикладами є RPG-ігри, симулятори та ігри з відкритим світом. Нижче ми навели деякі ігри, для яких ми рекомендуємо мати щонайменше 32 ГБ оперативної пам'яті.

ГраПродуктивність та системні вимоги
Call of Duty: Warzone Масштабна гра у жанрі королівської битви з текстурами високої роздільної здатності та постійною онлайн-обробкою даних.
Civilization VII Ігри у жанрі стратегії вимагають значного обсягу оперативної пам'яті для обчислень ШІ, особливо в пізніх сценаріях.
Baldur’s Gate 3 Масштабна RPG-гра зі складними взаємодіями та графікою кінематографічного рівня.
Helldivers 2 Інтенсивна командна гра з високою щільністю ворогів та обчисленням фізики руйнувань.
Cyberpunk 2077 Рольова гра з відкритим світом, широким застосуванням ШІ для неігрових персонажів, рендерингом в реальному часі та текстурами високої роздільної здатності.
Space Marine 2 Динамічний екшен з масштабними боями та кінематографічною графікою.
Microsoft Flight Simulator Ідеальний тест для будь-якого ПК завдяки використанню величезного обсягу світових даних та відтворення погодних умов у реальному часі.
Kingdom Come: Deliverance Детальна та історично вивірена RPG-гра, що вимагає великих системних ресурсів.
Path of Exile Постійне відображення онлайн-елементів та детальна анімація навичок вимагають значного обсягу пам'яті.
F1 2024 Високоточний гоночний симулятор з деталізованими моделями авто та фізичними ефектами в режимі реального часу.

Як додаткова пам'ять покращує багатозадачність

Більший обсяг оперативної пам'яті допоможе не лише при проходженні нової гри, а й в забезпеченні багатозадачності:

  1. Вирішує проблеми з продуктивністю – ігри можуть використовувати більше пам'яті та швидше отримувати доступ до даних, при цьому знижується залежність від повільних сховищ даних.
  2. Місце для фонових програм – для Discord, Chrome, OBS, програмного забезпечення для управління RGB-функціями та запуску ігор безпосередньо під час гри. Ці програми можуть легко «з'їдати» декілька гігабайт пам'яті.
  3. Перспективність – оскільки «вага» та складність ігор постійно зростають, планування потреб у пам'яті на найближче майбутнє (32 ГБ+) дозволить не вдаватись до апгрейду у найближчий час та отримувати від ігор максимум задоволення.
  4. Багатозадачність – перехід з вкладки на вкладку для перегляду підказок чи стрімів або запис гри — додаткова оперативна пам'ять гарантує плавний перехід без жодних збоїв.
  5. Windows 11 – 32 ГБ є ідеальним базовим обсягом оперативної пам'яті для Windows 11, особливо з оновленням 24H2, що включає функції ШІ для ПК. 32 ГБ забезпечує достатньо пам'яті для багатозадачності, плавної роботи при використанні ресурсоємних програм, а також трохи «запасу на майбутнє» для ігор та створення контенту.

32 ГБ оперативної пам'яті: новий геймерський стандарт

Необхідний обсяг оперативної пам'яті залежить не лише від ігор, але й від того, скільки інших програм працює у фоновому режимі.

Упродовж багатьох років 16 ГБ оперативної пам'яті було цілком достатньо для всіх ігрових потреб, але з розвитком ігрових движків, штучного інтелекту та фонових програм, які вимагають більше пам'яті, новий стандарт для безперебійної роботи в іграх тепер становить 32 ГБ.

Хочете насолоджуватися плавністю відтворення у великих іграх, які ми розглянули раніше, і при цьому підготувати систему до майбутніх релізів? Вкластися в 32 ГБ високошвидкісної оперативної пам'яті — більш ніж розумний крок.

Хоча може здатися, що 32 ГБ пам'яті — це дуже багато, однак наявність великого обсягу доступної пам'яті може суттєво вплинути на продуктивність. Саме це і є причиною того, чому так багато геймерів встановлюють 32, 48 або навіть 64 ГБ оперативної пам'яті на свої системи.

Нехай застаріле залізо не обмежує задоволення від гри. Прокачайте систему вже сьогодні та розкрийте потенціал свого ігрового ПК на максимум!

Чи була ця інформація корисною?

Потрібна допомога?

Пов’язані публікації