
У світі ігор продуктивність вирішує все, і наявність достатнього обсягу пам'яті є запорукою плавного та швидкого відгуку системи.
Занурюєтеся ви у найновіші AAA-тайтли або працюєте з декількома програмами одночасно — достатній обсяг оперативної пам'яті не лише покращує ефективність гри, але й підтримує багатозадачність та забезпечує готовність системи до більш ресурсоємних ігор у майбутньому.
Із сучасними ігровими движками та зростаючими вимогами до фонових програм 32 ГБ стає мінімальним рекомендованим обсягом пам'яті для максимального задоволення від ігор на ПК.
Що таке оперативна пам'ять?
Пам'ять, або оперативна пам'ять (Random Access Memory, RAM)— це короткочасна пам'ять комп'ютера з швидким доступом, яка тимчасово зберігає дані між процесором та довгостроковими сховищами, такими як твердотільні накопичувачі (SSD) та жорсткі диски (HDD), де інформація зберігається постійно.
Оперативна пам'ять забезпечує комп'ютеру швидкий доступ до даних та їх обробку для запуску програм та виконання завдань — це особливо актуально для ігрових ПК, які вимагають швидкої та плавної роботи для оптимального ігрового досвіду.
Як працює оперативна пам'ять?
Коли ви запускаєте гру на комп'ютері, всі необхідні дані, до яких комп'ютеру потрібно звертатися під час гри, завантажуються в оперативну пам'ять для швидкого доступу. Без цього вашій системі довелося б постійно витягувати інформацію з твердотільного накопичувача або жорсткого диска, що зробило би комп'ютер настільки повільним, що він став би непридатним для використання.
Якщо комп'ютер гальмує та повільно реагує під час гри, це може бути ознакою потреби у збільшенні обсягу пам'яті.
Будь-якому геймеру, який хоче отримати кращий ігровий досвід, рекомендується мати більше оперативної пам'яті, аніж мінімально необхідно для ігри. Додаткова оперативна пам'ять зменшує постійні обміни даними зі сховищем, що забезпечує швидший відгук ігор та програм.