Ми помітили, що ви зараз відвідуєте сайт у Великій Британії. Бажаєте відвідати наш основний сайт?

Як скласти ігровий комп’ютер за доступною ціною

Молодий чоловік грає у відеоігри на комп’ютері у слабо освітленій кімнаті

Складання першого в житті ігрового ПК може стати корисним досвідом для тих, хто хоче підняти свій рівень гри на комп’ютері. На відміну від консолей, де ви прив'язані до вже існуючого обладнання, ігровий ПК дозволяє налаштувати систему під себе та вибрати компоненти, які найкраще підходять саме вам. Ба більше, ви можете зробити це без завеликих фінансових вкладень!

Складання бюджетного ігрового комп’ютера зовсім не означає, що ви маєте жертвувати його продуктивністю. Ретельно вибираючи компоненти з найкращим співвідношенням ціни та якості, ви можете отримати систему, яка впорається із сучасними іграми, не виходячи при цьому за рамки затвердженого бюджету. Ось наші головні поради щодо складання доступного ігрового ПК.

Топ порад щодо складання бюджетного ігрового ПК

  • 1. Встановлення бюджету та визначення пріоритетів

    Якщо ви ніколи до цього не збирали ігровий комп’ютер, розібратися у великій кількості доступних на ринку варіантів — завдання не з простих. У вас можуть виникнути складнощі з тим, яким із компонентів надати пріоритет, а де погодитися на компроміс. Щоб спростити цей процес, зосередьтеся на компонентах із найвищім впливом ціни на продуктивність, таких, як пам’ять і сховища даних, що безпосередньо позначаються на продуктивності ПК в іграх.

    При виборі інших компонентів, таких, як процесор і материнська плата, розгляньте можливість придбання більш бюджетних варіантів, наприклад моделей попередніх поколінь.

  • 2. Відправна точка: материнська плата

    Перш ніж ми перейдемо до розгляду окремих компонентів, поговорімо про материнську плату — основу вашої системи, до якої під’єднуються всі інші компоненти. На щастя, материнська плата базового рівня чудово підійде для більшості бюджетних збірок, особливо якщо ви не плануєте розганяти систему або встановлювати кілька SSD-накопичувачів.

    Якщо ваш бюджет обмежений, немає необхідності купляти топову материнську плату з функціями, якими ви не будете користуватися. За такого підходу ви можете виділити більше коштів на компоненти, які безпосередньо підвищують продуктивність ПК в іграх.

  • 3. Уважність при виборі сховища даних

    Говорячи про ігровий ПК, ми не можемо не згадати про сховища даних! Як вже було сказано раніше, геймерський SSD-накопичувач має стати першочерговим пріоритетом для ігрового ПК, оскільки саме на ньому ви будете зберігати й запускати свою бібліотеку ігор. На відміну від жорсткого диска, твердотільний накопичувач набагато швидше завантажує систему й запускає ігри, що безумовно робить його обов’язковим компонентом вашої системи.

    SSD-накопичувач Kingston FURY Renegade — чудове рішення для ігрового ПК, що забезпечує миттєвий доступ до даних і швидке завантаження вашої системи.

  • 4. Вимкніть світло: Відмовтеся від естетики RGB-підсвічування

    У процесі складання бюджетного ігрового комп’ютера важливо зосередитися на компонентах, які безпосередньо впливають на його продуктивність і ефективність. Звісно, оперативна пам’ять із RGB-підсвічуванням може додати візуальної привабливості вашій системі, але стандартна оперативна пам’ять є більш економічно вигідним рішенням.

    Оскільки на ринку представлено безліч варіантів геймерської пам’яті, вкрай важливо провести ретельне дослідження перед прийняттям рішення про покупку. Вибираючи оперативну пам’ять без RGB-підсвічування, ви можете виділити більше коштів на інші компоненти, що підвищують продуктивність, например SSD-накопичувач і графічний процесор.

    Такий підхід можна застосувати й до інших компонентів, які здебільшого постачаються з опцією RGB-підсвічування, таких, як вентилятори та корпуси. Хоча RGB-підсвічування й додає естетичної привабливості вашій системі, будь-який компонент із RGB-підсвічуванням зазвичай дорожче. Тому, якщо ви хочете заощадити гроші, віддаючи перевагу продуктивності, а не стилю, вам слід звернути увагу на компоненти, що не мають RGB-підсвічування.

  • 5. Графічний процесор для ваших потреб

    Вибираючи відповідний графічний процесор для бюджетного ігрового ПК, найголовніше — досягти балансу між продуктивністю й вартістю. Розуміючи свої ігрові потреби та уникаючи надмірних витрат на непотрібні речі, ви можете забезпечити плавну роботу графічного процесора в улюблених іграх, не виходячи за рамки затвердженого бюджету.

    Наприклад, якщо ви граєте в ігри з роздільною здатністю 1080p замість 1440p (4K), ви можете заощадити гроші, вибравши карту середнього класу, і при цьому насолоджуватися високою продуктивністю. Кроме того, выбор графического процессора предыдущего поколения не будет стоить так дорого, как последние модели.

  • 6. Бюджетний монітор: 1080p проти 4K

    Як вже згадувалося раніше, вибираючи роздільну здатність 1080p замість 4K, ви можете заощадити гроші на графічному процесорі. Те саме стосується й моніторів. Хоча монітор є неминучою витратою у процесі складання ПК, ви можете передбачити її в своєму бюджеті. Монітори з роздільною здатністю 1080p зазвичай дешевші за їх аналоги з роздільною здатністю 4K. Крім того, ви можете знайти вживані варіанти, щоб заощадити ще більше.

  • 7. Правильний корпус: функціональність важливіша за стиль

    Ми розглянули окремі компоненти, на яких ви можете заощадити, а також як правильно розставити для них пріоритети при складанні бюджету вашої системи, але важливе значення має і компонент, який об'єднує все разом — це корпус вашого ПК. Корпуси варіюються в ціні, пропонуючи варіанти від бюджетних до елітних, від різних торгових марок на вибір.

    Як вже згадувалося раніше, важливо розподілити кошти бюджету на компоненти, що забезпечують високу продуктивність і довговічність, і корпус не є винятком із цього правила. Ви можете знайти економічно вигідний варіант із можливістю організації правильного потоку повітря всередині ПК без шкоди для його функціональності.

Складання всіх компонентів

Складання бюджетного ігрового комп’ютера зовсім не означає, що ви маєте жертвувати його продуктивністю. Надаючи пріоритет таким ключовим компонентам, як графічний процесор, SSD-накопичувач і оперативна пам’ять, і відмовляючись від непотрібних опцій, зокрема RGB-підсвічування, ви можете скласти за доступною ціною потужну систему, яка суттєво покращить ваш ігровий досвід.

Зрештою, усе залежить від того, чи зможете ви досягти балансу між продуктивністю й вартістю. Незалежно від того, чи ви граєте в ігри з роздільною здатністю 1080p, використовуєте компоненти попереднього покоління або витрачаєте кошти на такі необхідні речі, як надійний монітор і корпус, кожне ваше рішення впливає на загальну вартість вашої збірки. При правильному підході ви зможете насолоджуватися сучасними іграми у найкращому вигляді, не виходячи за рамки встановленого бюджету.

Чи була ця інформація корисною?

Пов’язані публікації