Розуміння специфіки використання є запорукою успіху
Якщо говорити про загальну вартість володіння, то придбання найдешевшого варіанта не завжди є вигідним. Варто досконало вивчити технічні характеристики платформи, ознайомитися із варіантами її модернізації та визначити потреби.
Якщо для вашого застосунку потрібна пам’ять великої ємності, можливо, вам слід звернути увагу на такі технології пам’яті, як DDR4 LRDIMM, DDR5 MCRDIMM/MRDIMM або модулі розширення пам’яті CXL. А якщо важливою є пропускна здатність пам’яті, то відштовхуватися треба від моделі процесора та кількості наявних каналів пам’яті. Якщо платформа має 8 каналів пам’яті, то краще встановлювати модулі пам’яті групами по вісім на процесор, щоби забезпечити оптимальну роботу. Деякі платформи обмежують продуктивність пам’яті, коли модулі пам’яті встановлено у другому банку (що також називається 2DPC – 2 DIMM на канал).
Можливо, ви захочете розглянути варіант встановлення дворенкових модулів пам’яті, оскільки вони можуть забезпечити вищу продуктивність пам’яті, порівнюючи з одноренковими.
Останній чинник, на який слід звернути увагу, – цілісність даних. Втрата або пошкодження даних у критично важливих застосунках може призвести до блокування сервера. Серверні модулі DDR4 і DDR5 пам’яті можуть мати дві різні ширини шини даних мікросхем пам’яті: x4 і x8. Модулі пам’яті, побудовані на мікросхемах x4, підтримують виявлення багатобітових помилок і корекцію помилок ЕСС (код виправлення помилок). Модулі пам’яті, побудовані на мікросхемах x8, підтримують лише виявлення однобітових помилок і корекцію помилок ЕСС. Вибираючи між двома модулями пам’яті однакової ємності, але з різною шириною шини, слід віддавати перевагу рішенню, яке краще підходить для забезпечення цілісності даних і відповідає потребам вашого застосунку. Крім того, модулі DDR5 пам’яті мають вбудовану в кристал технологію ECC (ODECC), що робить їх більш безпечним рішенням для зменшення бітових помилок, порівнюючи з DDR4.