Ми помітили, що ви зараз відвідуєте сайт у Великій Британії. Бажаєте відвідати наш основний сайт?

articles how to backup hero

Как сделать резервную копию вашего ПК Windows или Mac

Одна з найпоширеніших помилок, з якими ви могли зіткнутися, — це втрата даних вашого ПК через непередбачувані обставини та неможливість відновити їх за відсутності створеної резервної копії. Якщо жорсткий диск виходить із ладу або зазнає атаки зловмисних програм, ви можете не сумніватися, що все буде добре, якщо до цього вжили необхідних запобіжних заходів і створили резервну копію вашого комп’ютера.

Не впевнені, які дані потребують резервного копіювання? Розпочніть з особистих файлів, як-от домашні відео, фотографії, музичні файли або важливі документи, які, ймовірно, буде складно відновити. Важливо регулярно створювати резервні копії особистих файлів. Ви також можете створити резервні копії вашої операційної системи, програм та інших налаштувань, які вважаєте за потрібне. Регулярне резервне копіювання даних комп’ютера та забезпечення пріоритетного порядку його виконання заощадить ваші гроші та час у разі виникнення непередбачуваної ситуації.

Існує кілька способів створити резервну копію системи з розміщенням як в Інтернеті, так і локально. Рекомендується мати щонайменше три копії всіх важливих файлів — оригінал, резервну копію та резервну копію резервної копії. Наявність резервних копій, розміщених в Інтернеті та локально, захистить вас на 99% від можливої втрати даних.

Знімок екрана «Історії файлів» в ОС Windows 10

Локальна резервна копія — це копія, яка фізично зберігається на вашому пристрої, наприклад на зовнішньому жорсткому диску. Цей спосіб є швидшим, простішим і набагато безпечнішим. ОС Windows пропонує просте рішення для резервного копіювання даних під назвою Windows Backup («Резервне копіювання Windows»). В ОС Windows 7 таким інструментом є Restore («Відновлення»), а в ОС Windows 10 — File History («Історія файлів»).

Як налаштувати резервне копіювання історії файлів у Windows 10:

  1. Під’єднайте до комп’ютера зовнішній SSD-накопичувач або жорсткий диск, який би ви хочете використовувати як резервний диск.
  2. Переконайтеся, що ваш зовнішній жорсткий диск або твердотільний накопичувач має таку саму (або більшу) ємність, як і внутрішній диск, для якого ви збираєтесь створити резервну копію. Для цього натисніть правою кнопкою миші на ньому на панелі навігації ліворуч і виберіть Properties (Властивості). Дізнайтеся обсяг вільного простору на диску. Потім повторіть ці дії для диска C і дізнайтеся обсяг використаного простору на диску. Переконайтеся, що обсяг вільного простору на резервному диску більший, ніж обсяг використаного простору на диску C.
  3. Натисніть кнопку Start (Пуск) у лівому нижньому куті екрана та виберіть Settings (Налаштування) (піктограма шестірні), Update & Security (Оновлення та безпека) (піктограма двох зігнутих стрілок), а потім Backup (Резервне копіювання) в лівому стовпці. Або ви можете просто ввести Backup (Резервне копіювання) в поле пошуку в лівому нижньому куті та вибрати Backup settings (Налаштування резервного копіювання).
  4. Натисніть кнопку + поруч із пунктом Add a drive (Додати диск) і виберіть під’єднаний вами диск, який відобразиться в розділі Select a Drive (Вибрати диск). Тепер Історію файлів увімкнено.
  5. Наступним кроком задайте частоту виконання резервного копіювання. Натисніть кнопку More options (Додаткові параметри) і виберіть частоту (Every hour (Щогодини), Every 3 hours (Кожні 3 години), Daily (Щодня) тощо).
  6. Далі виберіть тривалість зберігання резервних копій у розділі Keep my backups (Зберігати мої резервні копії). Якщо ви не хочете, щоб резервні копії зберігались Forever (Завжди), що є стандартною опцією, виберіть 1 month (1 місяць), 6 months (6 місяців), 1 year (1 рік) тощо.
  7. Ви можете вибрати Back up now (Створити резервну копію зараз), щоб розпочати процес створення першої резервної копії. Після завершення резервного копіювання ви побачите дату, час і розмір резервної копії.
Screen shot of MacOS Time Machine

Як налаштувати резервне копіювання за допомогою Time Machine у MacOS:

  1. Під’єднайте до вашого Mac відформатований у MacOS жорсткий диск або твердотільний накопичувач, який ви хочете використовувати як резервний диск. Якщо ви під’єднуєте накопичувач у перший раз, у MacOS відобразиться діалогове вікно з питанням, чи хочете ви використовувати цей диск для Time Machine. У цьому разі ви можете вибрати Use as a Backup Disk (Використовувати як резервний диск). Якщо ви не в перший раз використовуєте накопичувач на вашому Mac, перейдіть у меню Apple і натисніть System Preferences (Системні параметри), а потім виберіть Time Machine.
  2. Натисніть Select a Backup Disk (Вибрати резервний диск) і виберіть під’єднаний диск зі списку. Тепер переведіть перемикач Time Machine ліворуч у положення ON (УВІМК.) або встановіть прапорець Backup Automatically (Автоматично створювати резервні копії) залежно від версії MacOS.
  3. Ви можете вибрати Backup Now (Створити резервну копію зараз) у меню Time Machine у верхній частині екрана або просто зачекати, коли система створить резервну копію в запланований час, зазначений у розділі Next Backup (Наступне резервне копіювання). Також зверніть увагу на відомості про резервний диск, як-от доступний простір, дата створення найстарішої резервної копії або дата створення останньої резервної копії, які відобразяться після під’єднання резервного диска. Натиснувши кнопку Options (Параметри), ви можете вибрати різні параметри, наприклад частота резервного копіювання, папки, які потрібно виключити, тощо.

Під окремим резервним копіюванням розуміють можливість зберігати файли деінде, крім поточного місця розташування вашої системи. Технічно це може бути жорсткий диск, який ви тримаєте вдома у друга, але зазвичай такий спосіб називають резервним копіюванням в Інтернеті. Сервіси Dropbox, Google Drive, iCloud і OneDrive — це зручні та недорогі платформи, які мають опції для автоматичної синхронізації ваших найважливіших файлів. Залежно від обсягу даних, для яких ви плануєте створити резервну копію, ви можете придбати відповідний тарифний план. Ви можете скористатися програмним забезпеченням обраної вами платформи, щоб встановити власні налаштування. Резервне копіювання даних виконуватиметься одразу після вашого під’єднання до мережі Інтернет.

Більш ґрунтовним і безпечним способом резервного копіювання всієї системи є використання образу диска або «образу-фантома». Для цього вам знадобиться спеціальне програмне забезпечення. Доступні безкоштовні варіанти, як-от програми Macrium Reflect і EaseUS для жорстких дисків ємністю до 1 ТБ, а також платні варіанти, як-от ПЗ Acronis True Image. Виберіть відповідне програмне забезпечення для резервного копіювання та відновлення даних серед наявних варіантів. Для цього, наприклад, почитайте відгуки та подивіться відео, щоб зрозуміти, чи відповідає ПЗ вашим потребам. Користувачі Mac можуть скористатися програмою «Дискова утиліта» для створення образу диска.

Резервне копіювання комп’ютера — це легкий і простий процес, який заощадить вам багато грошей і часу в разі виникнення непередбачуваної ситуації. Регулярне резервне копіювання комп’ютера та забезпечення пріоритетного порядку його виконання — це чудовий варіант захистити ваші дані від втрати або крадіжки. Загалом це корисна звичка, особливо якщо ви працюєте з великими обсягами конфіденційної персональної або ділової інформації.

Пов’язані відео

Пов’язані публікації